ALIA TEMPORA

WebFacebookInstagramJiný

Moderní mainstream metal bořící hranice subkultury.

ALIA TEMPORA je moderní metalová kapela, jejíž hudbu tvoří kombinace tvrdých metalových riffů, taneční hudby a dubstepových breaků zabalených do současného a svěžího balení, kterou si užije každý fanoušek melodického metalu a rocku. Svou hudbou a přátelským vystupováním si získala srdce desetitisíců fanoušků a je obklopena živoucí komunitou příznivců z celého světa.

Kapela vydala dvě alba v letech 2015 a 2019. První album „Digital Cube“ vyšlo za podpory města Brna a za spolupráce s kytaristou a producentem Timo Somersem (DELAIN). Přebal alba vytvořil známí umělec Gustavo Sazes, který v portfoliu má např. obaly alb AMARANTHE, ARCH ENEMY a dalších.

Druhé album „Dragonfly Effect“, vydané v září 2019, definuje nový směr této sestavy a dle mnohých i novou záložku v knihovně hudební metalové scény. Album je založeno na chytlavých melodiích a na kombinaci metalu, dubstepu a taneční hudby. Jako hostující zpěvák se na albu objevil Mario Del Rio Escobedo (ERSZEBETH, THE DARKSTAR CALLING), a to v písních „Asking“ a „Por Siempre“, a Timo Somers (DELAIN) se svým kytarovým sólem v písni „Black ’N’ White“.

Nebývalou zajímavostí je skutečnost, že se na albu jako hosté objevili také fanoušci všech věkových skupin a v písni „Crossroads“ se spojili do více než 100členného pěveckého sboru, a to jen za pomocí nahrávek na vlastní mobilní telefony či mikrofony.

Album bylo představeno na největším českém metalovém festivalu Masters of Rock (hlavní stage) a jeho vydání bylo podpořeno rozsáhlým Dragonfly Effect Tour po Evropě a Mexiku na podzim 2019 a na jaře 2020.