INSANIA

WebFacebookInstagramYoutube

Ve čtvrtá dekádě buřičství a revolty...

INSANIA (& The Aristocracy Of New Outlaws) vznikla roku 987, po několika koncertech jí byla roku 988 ze strany brněnské StB zakázána další činnost. Poté chvíli působí pod krycím názvem Skimmed a pod touto hlavičkou vydává v roce 990 první nezávislou desku v tehdejším Československu, LP „New Insanity“.

Roku 992 obnovuje činnost opět pod názvem INSANIA a v novém složení vydává roku 992 demo „R.U.DEAD?“, v r. 993 EP „Vertigo“ a v r. 994 první CD „Crossfade“, které slavilo úspěch i v zahraničí. Kapela dále koncertuje po celé Evropě, hostuje v několika televizních a rozhlasových pořadech a hraje společně s kapelami jako jsou Voivod, No Means No nebo Killing Joke. Od roku 991 se datuje její přátelský vztah s Jello Biafrou (ze sanfranciských Dead Kennedys).

Po americkém turné koncem minulého století vydala INSANIA, kromě živého CD „Recycling & Live in Seattle“, dvě řadová alba, „Trans-Mystic Anarchy“ a „OUT“, z nichž obě skončily v daném roce na druhém místě v kategorii "hard and heavy" ankety hudebních kritiků Anděl. Na začátku roku 008 je INSANIA s albem „Rock'n'Freud“ nominovaná (spolu s My Chemical Romance, Billy Talent a Gaia Mesiah) na cenu TV Óčko a v březnu 008 za něj dostává Cenu hudebních kritiků Anděl. V květnu 008 získává ocenění Album roku v anketě Břitva, v níž každoročně hlasuje 69 rockových publicistů z 29 médií.

Album „Kult hyeny“ bylo nominováno na Anděla za rok 010 a za stejný rok dostává ocenění Album roku v anketě Břitva.
Album „Zapal dům poraž strom...“ získalo dva žánrové Anděly za rok 013, a to v kategoriích Hard&Heavy a Punk&Hardcore!
Album „Na počátku byl spam“ bylo nominováno na cenu Anděl v nově ustanovené široké kategorii Alternativa za rok 017.

Poly - zpěv, kytara
Klíma - baskytara
Tudy - klávesy
BlackDrum – bicí