MICHAEL KNOTEN

WebInstagram

Výtvarník, fotograf, grafik... umělec nové doby!

Osobitý styl své tvorby sám jmenuje jako Decline Art. Tedy umění úpadku, kde se setkává horor, dekadence, surrealismus, dystopie, steampunk a především hard 'n' heavy!

Od útlého věku se věnuje malbě, časem přešel k digitální tvorbě, dnes však dominuje fotografie. Zde kombinuje rušivé elementy světské, démonické, vlastní sny i zkušenosti. K dynamické atmosféře díla začal sám vyrábět dekorace, zbraně a rekvizity a při spolupráci jsou mnozí překvapeni, že nestojí před zeleným plátnem (aby pak vše bylo doděláno počítačem), ale ocitnou se na jevišti divadelní scény, které za pomoci stínů, světla a iluzí vytvoří skutečné prostředí a jedinečnost.

Po mnoha spolupracích, ale i časté cenzuře, se dnes pohybuje ve světě Hard 'n' Heavy, kam díky svému stylu i hudebnímu vkusu vždy patřil. Pod hlavičkou Smile Music natočil netradiční lyric video pro grindcore kapelu PATHOLOGIST (smazáno Youtubem pro brutální scény) nebo vytvořil obal pro knihu „Vám už z toho jebe, desátníku!“ Podílí se na grafickém prostředí pro rockový magazín Spark a připravují spolu další projekty.

Vedle své osobité tvorby se rád věnuje nápadům, které chce dovést k originalitě s hloubkou a spokojenosti všech účastněných. Ať je to booklet pro album, plakát, oblečení, merch či vizuální promo kapely. Vždy s motivací, že i v naší kotlině můžeme stvořit projekty světové úrovně.