FORREST JUMP

WebFacebookInstagramYoutubeJiný

Alternativa, nu-hardcore, post-grunge… crossover... JUMP!

 

FORREST JUMP vznikli v jarních měsících roku 2001 v Němčanech u Bučovic. Při jejich více než dvě dekády dlouhé kariéře a koncertním elánu se už jedná o protřelé matadory, kteří si skočili snad na každém domácím pódiu. Pravdou ale je, že FORREST JUMP model 2023 jsou de facto novou kapelou.

V oživené sestavě naleznete. Michala Stochlebu, kytaristu známého z moderních metalistů Sunset Trail a Hazydecay. Dále bubeníka Maty Buriánka, žáka bubenické ikony Josefa Cigánka (mj. bubeník Karla Gotta) a nadějného Jakuba Ticháčka na baskytaru. Neměnná je však samozřejmě už přes dvacet let let tvář a duše kapely – charismatický sympaťák, zpěvák Pepa Michálek (rovněž bývalý moderátor TV Rebel a zpěvák BOHEMIAN METAL RHAPSODY). Bez něj by to nebyli ‚Forresti‘.

Ani na šesté desce „Vrtochy“ s výrazným přebalem a producentským otiskem Honzy Toužimského (ARAKAIN) se kapela neodklání od svého osobitého crossoveru. Rozpoznatelný zpěv a české texty doprovází chytlavé rockové skladby s údernou rytmikou. Obměnou na kytarovém postu však lze očekávat inspiraci i současnými směry a pročištění aranží, které v žilách kapely proudícímu hardcore dodají jemný přívlastek ‚nu‘, k němuž ale FORREST JUMP střídáním hopsavějších a jemnějších pasáží tíhli odjakživa. Jakmile totiž FORREST JUMP vyskočí na pódium, všem v sálu i na pódiu je v tu chvíli zase dvacet a jakékoliv generační rozdíly jdou stranou.

FORREST JUMP za svou existenci odehráli stovky koncertů ve všech koutech České republiky, a i na Slovensku včetně turné s kapelami jako TRAKTOR či ARAKAIN. Pravidelnými vrcholy bývají vystoupení na hlavním pódiu největšího českého metalového festivalu, Masters of Rock ve Vizovicích.