SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY

WebFacebookTwitterInstagramYoutubeJiný

Krása moravského folklóru zabalená do tvrdého zvuku

 
Aktuálně sedmero muzikantů tvořících spolu pod jménem SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY pochází hluboko ze srdce slovanských plání. A právě slovanské emoce pradávných tužeb a melancholie v jejich tvorbě obsažená, která vzniká jedinečným spojením tradiční moravské lidové hudby a hutného doom metalu vedeného dvěma výraznými zpěvy (mužským i ženským), podněcují v posluchači vášně a zasahují nejniternější emoce.

Kapela založená už v roce 1995 patří mezi průkopníky doom metalu u nás, ve svém zvuku má začleněnu violu a violoncello. Na kontě má šest ceněných alb, z nichž to páté „Návaz“ v roce 2011 vyšlo celosvětově prostřednictvím francouzského elitního labelu Season of Mist, dvakrát pak vyhrála cenu Anděl s alby „Themes“ (2000) a „Relic Dances“ (2004), které produkoval Tomáš Kočko; další zástupce naší stáje.

Zatím posledním počinem 'Tichého proudu bezbožné elegie' je čtyři roky staré album „Smutnice“, jehož název jasně odráží propojení hudební i lyrické složky, které nabízí hluboký emocionální prožitek. Toto neběžné české slovo je podstatné jméno vycházející z přídavného jména „smutný“, takže významově znamená něco jako „báseň smutku“ nebo „ten, kdo přináší smutek“. Zádumčiví kovotepci ho opět nahráli v Grapow Studios přímo s Rolandem Grapowem pod producentským dohledem Yossiho Sassiho, světově proslulého průkopníka orientálního rocku a bývalého kytaristy izraelských Orphaned Land.

Po 27 letech existence však SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, kdy odehráli stovky koncertů a festivalů, předskakovali ikonám jako Anathema, The Gathering, Skyclad, Korpiklaani nebo Cradle Of Filth a představili se fanouškům v mnoha zemích Evropy, chtějí pokořit další metu. Připravovaným akustickým projektem, jež si o to spojením tradiční moravské kultury a tvrdé hudby přímo říká, mají za cíl svému posmutnělému zvuku vetknout esenci čiré primordiality a přiblížit se jeho jádru. Budeme s nimi u toho.