SHAARK

FacebookYoutubeJiný

Přímá cesta bez příkras a zbytečných zákrut!

 
Někdy k dosažení cíle není třeba žádných krkolomností. Dá se vystačit s poctivým přístupem, vírou ve svou věc a naprostým ovládnutím svého řemesla. Takovým příkladem jsou bzenečtí thrasheři SHAARK, jejichž členové jsou známí i pro jejich stejně pojmenované nahrávací studio.

SHAARK vznikli už roku 1991, takže momentálně patří k nejstarším aktivním kapelám na naší scéně, i když od jejich předchozího alba „Again With Hatred“ uběhlo dlouhých 14 let, protože dva z kmenových členů kapely mezitím hráli s americkou deathmetalovou legendou Master. Tu v roce 2019 duo klíčových členů opustilo, a tak konečně nastal čas se zas věnovat domovskému Žraaloku.

Hned rok na to vychází pátá řadová deska „Deathonation“. Ta nabízí přímočarý úderný metal naplněný thrashovými řezanicemi, rozhýbávaný groovy houpačkami a hnaný deathmetalovým válcem. SHAARK toho k úspěchu vskutku nepotřebují mnoho. Ze svého studia i hraní po celém světě s Master jsou přístavem tolika zkušeností, že jejich lekce v rámci žánru tradičně pojatého tvrdého kovu dokazuje jedno. Máte-li něco jak se říká dáno a v krvi, není třeba žádných experimentů, protože to prostě funguje a tudíž se nikdy neomrzí.

Jsme natěšeni, s čím ve spolupráci s naším labelem SHAARK do své čtvrté dekády vstoupí. Už dopředu je však jasné, že muzika z jejich pera se do vás zakousne a nepustí.