NOMURA

FacebookInstagramYoutubeJiný

Nasekaná moderna s vlastním názorem

 
Muzika NOMURA míří přímo na solar, ale tlak zjemňuje ambiencí i jemnou kytarou. Nakažlivý lámaný rytmus to však táhne dopředu. Když jsme NOMURA slyšeli poprvé, ihned jsme hledali, odkud tahle kapela pochází. Jaké nás ale čekalo překvapení, když se místem původu ukázal Olomouc.

NOMURA jsou mladá kapela, která vznikla teprve na jaře roku 2020. Pětice talentů se vnořila do vod moderního progresivního metalu položeného na specifickém groovu a sekání známého z djentu, ale blízké jim jsou i -core žánry s přívlastky death, metal či hard. Bez překvapení asi bude, že oblíbenými kapelami jsou Tesseract, Monuments nebo Periphery, ale spojitosti díky zpěvu by tu byly i s Hacktivist.

Ale zanechme příměrů, za NOMURA promlouvá hudba. I přes nedlouhou historii už na kontě mají EP (2021) a aktuální nový singl „Self Ignition“ s hezky temným podtónem, k němuž pořídila již svůj druhý videoklip; ten první vznikl na úvodní věc debutového EP.

NOMURA i přes svůj věk vědí, co chtějí a jako nadstavbu svému snažení dodávají vlastní pohled, který s nadcházejícím materiálem otevře další obzory.