SEBASTIEN

WebFacebookInstagram

Pětice SEBASTIEN rozdává svou symfonic-powermetalovou radost již od roku 2008, kdy byla založena kytaristou a zpěvákem Jiřím (Georgem) Rainem.

Již o dva roky později vletí mezi metalovou veřejnost první deska „Tears of White Roses“, která naznačí, že SEBASTIEN mají nemalé ambice a chuť dobýt velká pódia. Ostatně producentem debutu nebyl nikdo jiný než Roland Grapow (ex-HELLOWEEN, MASTERPLAN), jenž se ujal také role jednoho z hostů alba. Dalšími velkými jmény, které okořenily debutové album SEBASTIEN, byli Amanda Somerville, Fabio Lione, Doogie White či Apollo Papathanasio. Následovala evropská turné s CIRCLE II CIRCLE, MASTERPLAN a MYSTIC PROPHECY, či účast na mamutím festivalu Wacken Open Air.

Nemenší cíle si SEBASTIEN naplánovali i na léta další. Druhé album „Dark Chambers of Déjà Vu“ (2015) přineslo více než hodinovou stopáž a účast hvězd jako Zak Stevens, Tony Martin nebo Ailyn Gimenéz. Třetí album „Act of Creation“ z roku 2018 naznačilo změnu kurzu, který SEBASTIEN dokonali na zatím posledním řadovém albu „Integrity“ (2020), které bylo natočeno kompletně celé v češtině. Zároveň se SEBASTIEN zaměřili na ještě větší hitovost své hudby, která nejlépe vynikne při živých koncertech.

Sestava:

George Rain – zpěv, kytara

Adam Ironstrike – kytara

Vojtěch Škráček – baskytara

Pavel „Dvorkys“ Dvořák - klávesy

Lucas R. - bicí