EUFORY v novém lyric videu upozorňují na nesmyslnost války

Čekání na třetí studiové album se vycházející slovenské hvězdy power/heavy metalu EUFORY rozhodly fanouškům zkrátit druhým singlem „Promise of Tomorrow“. Skladba se zabývá vážným tématem válečných konfliktů, což je v dnešní době bohužel více než aktuální.

Od vydání první vlaštovky z nového alba – duetu „Schizofrénia“ s legendární českou zpěvačkou Tanjou uběhlo již půl roku. A proto se martinská skupina rozhodla vyrukovat s lyric videem k novému singlu.

V textu „Promise of Tomorrow“ kapela upozorňuje na bezvýznamnost války a poukazuje na to, že je úplně jedno, kdo v konfliktu zvítězí a kdo je na straně poražených. Nikdo totiž svého cíle úplně nedosáhne a ve vzduchu tak ihned visí další střet.

Válka plodí další válku,“ tvrdí členové kapely. „Je však třeba spojit síly a agresorovi se společně postavit. Na světě nikdy nevládl definitivní mír a jediným příslibem do budoucnosti zůstává jen vyhlídka na další vojenský konflikt.“

EUFORY se ve skladbě opět vrací k angličtině. Silný a aktuální text doplňuje jako obvykle kvalitní energická hudba a podmanivý zpěv Ľuboše Senka. Kapela tak podtrhuje své tvrzení, že nová deska bude hodně hudebně rozmanitá. První singl „Schizofrénia“ byl heavymetalové rytmický, druhý v sobě naopak skrývá mnohem dravější riffy, výrazné samply i refrény.

Vizuální podoba videa pochází z dílny Johna Kaimakamise, který spolupracoval například s Evergrey nebo Rotting Christ, produkci a mix měl na starosti Adam Mičinec a mastering Tony Lingren, známý spoluprací s Amorphis, Arch Enemy nebo Powerwolf.