Návrat NAVAR na koncertní pódia: Dvacet let historie pardubického metalu se vrací domů

NAVAR po 8 letech exkluzivně vystoupí v rámci křtu nové desky „Návrat havranů“, kde s nimi vystoupí i producent alba, německý kytarista Roland Grapow!

NAVAR, v nichž se potkali hudebníci z kapel CITRON, KREYSON, ALKEHOL nebo TÖRR, jsou přímý předchůdce dnešních SEBASTIEN. I když krom prvních demáčů a EP nahráli úspěšný debut, ambice kapelu přerostly a trio vedené zakladatelem, zpěvákem a kytaristou Jiří Rainem se přejmenovalo na SEBASTIEN.

Loni však uplynulo 20 let od založení. K tomuto výročí se členové NAVAR domluvili, že ho oslaví novým společným dílem. Vzniklo nové album „Návrat havranů“, jemuž posloužil archiv kapely, ale obsahuje i skladby nové. Produkce Rolanda Grapowa tu dává vyniknout instrumentální vyspělosti kapely, i jejich zapamatovatelným melodiím nebo tvrdým kytarám a výrazné rytmice.

PŘEJDI DO OBCHODU

A jako by to nestačilo, NAVAR ve své původní sestavě „Návrat havranů“ dokonce pokřtí, což momentálně bude jediná možnost vidět kapelu naživo, potkat se s ní a nechat si novu desku třeba podepsat. S NAVAR tu navíc jako speciální host vystoupí producent alba Roland Grapow (MASTERPLAN, ex-HELLOWEEN) nebo ex-finalistka Česko-Slovenské Superstar rockerka Leona Šenková. Zajisté je to pro fanoušky SEBASTIEN i příležitost vidět živě sestavu, která v roce 2010 nahrála debutové album „Tears of White Roses“.

Koncert se uskuteční v pardubickém klubu Žlutý pes tento pátek 2. prosince 2022, kde NAVAR po 8 letech exkluzivně vystoupí jako host na výročním koncertu kapely PROMILE, kteří prvním 50 návštěvníkům jako dárek dají své live-CD. O start akce se postará pražská kapela PARAGRAF 219. Předprodej vstupenek je v síti Smsticket.cz.