Nový singl z druhé desky ŠKAREDÁ HOLKA je velká rocková jízda

Svébytné rockové těleso ŠKAREDÁ HOLKA stojí před vydáním druhé desky „Hnaný větrem“. Opět je do ní vetknut klokot a tep Brna, rej tanečních placů, začouzených putyk a dlouhých probděných nocí, po nichž to prostě chce dát nohy nahoru a ponořit se do světa fantazie. I o tom je druhý singl „Nohy nahoru“, který si to uhání jak na dálnici do horoucích pekel.

Kapela, jejíž počátky sahají do první poloviny 80. let, se dala opět dohromady někdy v roce 2021, kdy oprášila svůj starý, nevydaný i z pódií roky prověřený materiál a nechala vzniknout i novým písním, jež protřelé rockery vrátily o dekády nazpět do jejich mládí.

ŠKAREDÁ HOLKA na shopu

Co se ale nemění a nestárne, je jejich hudba. ŠKAREDÁ HOLKA s velkým fortelem hraje šlapající kytarový hard rock, až to zní, jakoby stáli u jeho zrodu. Tihle bardi se zpěvákem Karlem Heřmanem, jež pro hard rock oplývá hlasem až výjimečným, ho obohacují saxofonem, harmonikou, bluesem i trochou toho rock’n’rollu, to nemají načteno, ti to prostě mají v krvi. Doslova. „Mojí královnou je orosená plechovka, život je jedna velká bigbítová jízda a s vnitřními Srdcerváči si starostí moc nedělám, i když občas padnu na hubu,“ vysvětluje energii a téma nové skladby „Nohy nahoru“ autor textu Jirka Strážnický.

Jiří má ale ještě jednu poznámku na okraj: „Tato verze videa je určena pro americký trh, kterému je bližší představa závěrečné bouřlivé destrukce. Slovanská široká, pochmurnější duše spíše sleduje svět za oknem z pozice u kredence, na jazyku moudrý komentář, v koutku úst slinu…

A tu – věřte nevěřte – musel polknout i sám Angus Young, když jsme mu na utajeném místě privátně singl „Nohy nahoru“, kterou ŠKAREDÁ HOLKA uvádí svou druhou, u Smile Music právě vycházející desku „Hnaný větrem“, dali poslechnout.