Otevřenost osobní zpovědi FORREST JUMP mrazí a donutí se zamyslet každého

Nový singl a video představuje FORREST JUMP v úplně jiném světle. Intimní, minimalistická píseň kapelu do své finální podoby navedla sama, i když nejdříve vypadala úplně jinak. A tak to v životě, v němž každý chybujeme a zapomínáme na omluvy, chodí…

FORREST JUMP vypouští 16. prosince 2022 do světa další singl z avizovaného alba, jehož emise je připravena na jaro 2023.

Skladba „Do krve“ vznikla před několika lety v klasické hutné podobě se všemi nástroji. Před finální realizací se však kapela rozhodla pro čistě intimní aranž s akustickou kytarou a vokálem, protože téma skladby je přesně takové. Osobní zpověď frontmana Pepy Michálka.

Každý asi míváme chvilku, kdy se zamýšlíme nad tím, jestli bylo v minulosti vše tak, jak být mělo… A každý občas uletí a má tendenci, byť neúmyslně, slovy ublížit někomu, kdo si to nezaslouží. Pokud žiješ dost dlouho, nemůžeš se něčemu takovému úplně vyhnout. Text k „Do krve“ je vlastně takovou mojí omluvou těm, kteří stáli a stojí na mé straně i v případě, že se chovám jako … “, vysvětluje zpěvák FORREST JUMP.

Zároveň se jedná o první skladbu ve více než dvacetileté historii kapely, ve které je Pepa autorem nejen textu, ale také hudební složky písně. „Kromě harfy asi zahraju „Ovčáky, čtveráky“ na téměř jakýkoliv nástroj… ale zároveň znám spoustu lidí, kteří každý z těch nástrojů ovládají tisíckrát líp. Jsem hrozně rád za to, že jsem měl vždycky obrovské štěstí na šikovné muzikanty kolem sebe. Ostatně – naživo hraje „Do krve“ Michal, kytarista FJ. U tohoto songu jsem ale slyšel text zároveň s melodií, tak jsem to tam „poslal“,“ doplňuje vysvětlení Pepa Michálek.

Stejně minimalistický jako píseň je i videoklip z dílny Jiřího Kobylanského. „Když jsem klukům předestřel svou vizi toho, jak by mohlo video k „Do krve“ vypadat, bylo chvíli naprosté ticho. Trochu jsem se obával, že mi kluci tento minimalismus smetou ze stolu, ale ukázalo se, že naopak nikdo z nich nechtěl být tím nejnadšenějším“, říká se smíchem Jirka Kobylanský.

FORREST JUMP se momentálně nacházejí ve stadiu nahrávání jedenáctipísňového alba, jehož součástí bude nejen „Do krve“, ale také písně jako „Uprostřed magnetických polí“, „Truet“ nebo cover „Zafúkané“, který jen na YouTube překročil 110k zhlédnutí.