Krypto elita WITCH HAMMER vystupuje ze stínů

Jablunkovské metalové kladivo WITCH HAMMER koncem roku ve známém studiu Bomb Jack (DYMYTRY, TRAKTOR) pořídilo novou desku. Ta vyjde na jaře a právě z ní uvolňujeme první palcát v podobě singlu „Krypto elita“, jež nadcházející album zároveň uvádí.

Pokud jste na jméno WITCH HAMMER dosud nenarazili, poslech prvního singlu z nadcházející novinky vás svou přesvědčivostí donutí si udělat za kapelou historické ohlédnutí. Zvuk nové desky totiž kope a vnáší do tradiční kovové muziky svěží vánek. A to nejen dynamickým, přirozeným a úderným zvukem, ale též současným hudebním pohledem na „starou hudbu“. Tuzemské heavy symbolizované kapelami jako VITACIT či TITANIC je tu chutně modernizováno zámořskými vlivy odkazujícími klidně až k „Youthanasia“ od ikonických MEGADETH nebo třeba feelingu progresivních titánů QUEENSRŸCHE.

 

„Krypto elita“ novou desku, která svým příběhem navazuje na album předchozí, otevírá. „Po textové stránce zde otevíráme téma ‚spolku vyvolených‘, kteří tahají za nitky dnešního světa a určují jeho směr. Je to úvod do uceleného koncepčního příběhu, který se táhne celým albem,“ představuje desku basák Petr Caputa, který je zároveň textařem WITCH HAMMER.

„Krypto elita“ je ale pro novou nahrávku ještě symboličtější. Je to i první skladba, kterou jablunkovská kapela pro novou desku složila a je to též první song, na níž WITCH HAMMER po mnoha letech znovu pracovali jako čtveřice už s novým kytaristou Vojtou Chobotem. Petr Caputa jeho přínos opět komentuje. „Honza, který na desku veškerý materiál složil, si díky druhé kytaře mohl dovolit zkomponovat nové aranže a kytarové harmonie, které jsou nyní mnohem bohatší. Do celkového soundu WITCH HAMMER jsme zároveň nechali proniknout i nové moderní vlivy, které pro nás nebývaly úplně obvyklé a celé nahrávce velmi prospěly!“

TRIČKA S MOTIVEM SINGLU NAJDETE ZDE

A nahrávce velmi prospívá i její zvuk, který pořídili u zkušeného Wendela Dreiseitla, jež ocení audiofilové. Ti si užijí čistý a řádně šťavnatý řízný sound, který stojí na přirozeném náběru nástrojů zachovávajícího jedinečný zvukový charakter při nahrávání použitých aparátů i jednotlivých nástrojů. Přesvědčte se sami.