WITCH HAMMER vypustili Přízrak svědomí

Nová deska jablunkovských WITCH HAMMER vyjde na jaře u Smile Music a do tradičního metalového kování vnáší svěží vánek. Minulý měsíc album představili prvním, vpravdě úderným singlem, na nějž nyní navazují videoklipem „Přízrak svědomí“. A jedná se o hitovku jaksepatří.

Premiérové video „Přízrak svědomí“ z nového alba „Absolutno II: Coinspirace“, k němuž byl spuštěn i předprodej, je druhým singlem WITCH HAMMER z nadcházejícího alba. Video vzniklo ve spolupráci s Metalshopem a natáčelo se v nádherném prostředí divadla v Českém Těšíně.

Ačkoli se píseň dotýká tématu sebeobelhávání, kvartet z našeho nejvýchodnějšího města ji označuje za skladbu mající asi největší hitové ambice. „Je vystavěna na výrazných melodických linkách a refrén leze do hlavy takzvaně na ‚první dobrou‘,“ uvádí k čerstvému singlu jednou větou vše podstatné basák a textař kapely Petr Caputa.

Pokud „Krypto elita“ ukázala tvrdší stránku kapely, kde se proplétají tuzemské kořeny (VITACIT, TITANIC) s těmi zámořskými (MEGADETH, QUEENSRŸCHE), vnímavý posluchač u „Přízraku svědomí“ určitě zaregistruje, jak chytře touto skladbou WITCH HAMMER vyvolávají ducha a feeling 80. let, kdy se heavy muzika a rock obecně hřál na výsluní popularity. A power kvartet z Jablunkova o tom ví své.

PŘEDPRODEJ ALBA

Podobnou muziku za svých víc než 20 let na scéně má načtenou. A nové, v pořadí šesté album, které na jaře vyjde u Smile Music, všechny zkušenosti WITCH HAMMER zohledňuje. Ty z jejich sdílení pódií s ikonami jako KREATOR, SAXON, GAMMA RAY, EDGUY, RAGE, PRIMAL FEAR ad. nevyjímaje.

Vizuál singlu, jakožto triček k němu, vytvořil David Havlena a jako další dílek skládačky zapadá do celkového konceptu alba. Zpracování videa měl kompletně v režii ostřílený karvinský matador Digaz.