Projděte v novém klipu EUFORY portálem páté dimenze

Slovenská žhavá střela EUFORY vydává nový videoklip k singlu „Fifth Dimension“ na podporu eponymní desky, která vyšla u labelu Smile Music Reocrds v magické datum 31.3.2023. Na aktuálním singlu si kapela zahrává s tématy života i smrti a bere nás za příběhem dávno zavátým pouštním pískem starého Egypta.

EUFORY - Fifth Dimension

Nově oklipovaná skladba je otvírákem celé desky: „Dlouho jsme uvažovali, kam tuto skladbu na desce umístit, nakonec jsme se rozhodli hned pro začátek desky, protože koncepčně kompletuje a uvádí první část desky, jíž dominuje naše oblíbená postava starého Egypta – Anubis,“ komentuje umístění skladby bubenice Mia. EUFORY nás v novém videoklipu berou na cestu časem a provádějí nás příběhem starého Egypta, poodkrývají tajemství katakomb pyramid, kde budí z věčného snu faraony a znovu převyprávějí jejich životy. Ústřední postavou skladby je Anubis: „Ten je bohem podsvětí a po smrti člověka provází jeho duši devíti branami. Poslední brána rozhodne, zda duše půjde do podsvětí nebo bude žít věčně. Lotosový květ představuje symbol znovuzrození, krásy, života, štěstí, čistoty a spirituality. Album je laděno v černých a modrých barvách. Pro Egypťany byla černá a modrá barva symbolem obnovy, smrti a noci,“ pokračuje autorka skladby Mia, která má podobiznu Anubise dokonce zvěčněnou na své paži.

 

Skladba „Fifth Dimension“ je hudebně velmi silný a nápaditý počin, který se nebojí být tvrdý ale zároveň experimentovat. Textově je skladba velice hluboká a nutí člověka uvažovat nad těmi nejtemnějšími zákoutími lidského života, jakými jsou otázky života, smrti, znovuzrození, ale nezapřou ani svou romantickou duši, kdy řeší téma lásky. Mia vysvětluje, že „… hlavní myšlenkou skladby je, že lidstvo vstupuje do páté dimenze ve chvíli, kdy všichni lidé na planetě začnou smýšlet duchovně. Jak se ale skutečně projeví pátá dimenze, uvidíme až časem. Můžeme to zkusit jen odhadnout z příkladu starého Egypta a dalších starých civilizací, které naším světem prošly.“

 

EUFORY jsou neřízená střela, která obchází všechna pravidla a ve své tvorbě si hraje i s kompoziční stavbou, která z „Fifth Dimension“ dělá překvapující a svěží desku s nekonvenčně složenými písněmi, zapojuje synthy i jemné orchestrace nebo si pro inspiraci odskočí právě na Dálný východ, kterou ale vždy podporuje kvalitní nápaditá instrumentace. Jak se ale říká, třetí album je pro kapelu zásadní. Energičtí Slováci z Martina proto novince „Fifth Dimension“ věnovali mimořádnou péči. Grafiku tak zpracovali Remedy Art Design z Athén a výtečný, úderný zvuk Adama Mičince ve finále ošetřilo věhlasné Fascination Street Studios Jense Bogrena (OPETH, DIMMU BORGIR, ARCH ENEMY, KREATOR, SEPULTURA ad.) ve Švédsku. 

 

Kapela své aktuální album podporuje česko-slovesnkou koncertní šňůrou:

24.06. Topfest Slovensko - Abrahám SK
08.07. FreeLive - Teplice CZ
16.07. Masters of Rock - Vizovice  CZ

21.07. Rock pod Kameňom -  Snina  SK

22.07. Gulášfest  - Valašské Meziříčí  CZ

12.08. Locké rokec - Dolní Loučky CZ
19.08. Retro Rock Karneval  - Markvartovice u Ostravy CZ 
25.08. Rot Kart Fest - Rapotín CZ
16.09. Hvjezda  Párty - Teplice CZ

28.10. Rocková Kalná -  Dolní Kalná CZ

 

Links:

Klip:  https://bit.ly/3LSSx2J

Spotify:  https://spoti.fi/3HTvqnG

Smile Music: https://www.smilemusicrecords.cz/kapela/16/eufory/

Facebook: https://www.facebook.com/euforyband