SEBASTIEN se loučí s kytaristou a vyráží na letní turné

Kapela SEBASTIEN na české scéně působí od roku 2008, její ambice však přesahují hranice naší zemičky. Na pažbě mají zatím čtyři zářezy, přičemž první dvě desky se nesou v duchu mezinárodní kooperace s dobře známými jmény jako jsou Zak Stevens, Tony Martin nebo Ailyn Gimenéz. S některými hostujícími se SEBASTIEN podařilo dokonce vystoupit na živých tuzemských vystoupeních a předat tak atmosféru desky v jejím ryzím přednesu publiku.

Až třetí album „Act of Creation“ z roku 2018 naznačilo změnu kurzu, který SEBASTIEN dokonali na zatím posledním řadovém albu „Integrity“ (2020), které bylo natočeno kompletně celé v češtině. Zároveň se SEBASTIEN zaměřili na ještě větší hitovost své hudby, která nejlépe vynikne při živých koncertech.

Kapela SEBASTIEN už pozítří, tedy 27.5. startuje své letní turné, se kterým nevynechají ani ty největší tuzemské metalové festivaly jako jsou Metalfest a Ostrava v plamenech. Důležitou informací ale je, že SEBASTIEN vyráží na tour jako kvartet. Kytarista Jiří Háb se rozhodl ukončit působení v kapele: Po dlouhém uvažování jsem se rozhodl nadále nepokračovat jako kytarista SEBASTIEN. I když jsem fanouškem starší tvorby a s klukama jsme přátelé, při aktuálním hudebním směřování a fungování jsem osobně necítil, že se nacházím na správném místě. Byla to super zkušenost, klukům děkuji za ten společný rok muziky a srandy a přeji jim jen to nejlepší!“ SEBASTIEN tak pokračují opět jako čtyřčlenná kapela v dnes již „klasickém“ složení - Jirka, Petr, Pavel a Lukáš.

Videoklip "Nechtěná"

Nové zatím bezejmenné skladby z chystané desky, které kluci pilně nacvičují ve zkušebně, aby je na turné suverénně sypali z rukávu, jako první z široké veřejnosti již slyšela jejich fanynka, kterou za její věrnost pozvali na zkušebnu na takový soukromý koncert do sluchátek. Kapele se odvděčila fan artem, který vidíte níže na fotografii a vzkazuje, že nové pecky jsou vážně pecka a na nadcházejícím turné se máte na co těšit.

27.05.2023 – Euro Bike Fest, Pasohlávky

02.06.2023 - Metalfest, Plzeň

24.06.2023 - Velké Hoštice u Opavy

29.07.2023 - Ostrava v plamenech

12.08.2023 - Hrádek u Jablunkova

19.08.2023 - Dolní Řasnice