ALIA TEMPORA vydává novou desku „Prismatica“

Čekání je u konce, zrodila se „Prismatica“. ALIA TEMPORA svou žánrovou nezařaditelností boří klišé a hranice struktur tvrdé hudby. Jejich hudba je kombinací tvrdých metalových riffů, taneční hudby a dubstepových breaků, zavinutých do moderního balení, kterou si užije každý fanoušek melodického metalu a rocku. Svou pozici na metalové scéně utvrzují vydáním třetí desky „Prismatica“, na níž znatelně úročí své koncertní zkušenosti.

Album seženete na Sparkshopu

Poslední singl z desky „Don’t Give a Fox“ naznačil, jakým novým směrem se „Prismatica“ vydá. Melodická skladba vtahující posluchače svou rytmickou chytlavostí za zvuku dubstepu je ve skutečnosti obsahově nesmírně vážnou písní se silným poselstvím, stejně jako celá deska se nese v duchu moderní doby a zamýšlení se nad nenávistí a nutkavou potřebou lidí v komentářích na sociálních sítích šířit zlo: “Prisma je medium, které zkresluje, nakloní nebo vybarví cokoliv, co je skrze něj pozorováno. Prisma rozloží paprsek světla na barevné spektrum (duhu) – takovou moc má i naše mysl. Člověk nemá vždy kontrolu nad vnějšími vlivy a situacemi, se kterými se v životě setkává, ale může z velké části ovlivnit svoje vnímání a reakce na danou situaci. Štěstí není náhoda, ale stav mysli, který můžeme tvořit. Je to vnitřní nastavení, které souvisí s naší schopností sebeuvědomění, sebepřijetí a sebeovládání. Každý člověk má obrovskou moc vytvářet si vlastní realitu. V našem albu chceme fanoušky motivovat a naučit je vidět věci z různých úhlů,” doplňuje zpěvačka Markie.


Novou desku podpořili svým hostováním také kytaroví mágové Timo Somers (DELAIN) na skladbě „Copycat“ a Ruud Jolie (WITHIN TEMPTATION) na eponymní skladbě, kteří desce dodávají plastičnost a mezinárodní přesah. Posláním kapely je šířit dobro, radost a „hatery“ umlčet úsměvem. Kapela chce vzkázat, že ze zlých jazyků si člověk nemá dělat těžkou hlavu. Stejně tak si nedělá kapela těžkou hlavu ze zajetých kolejí metalových a tanečních hudebních žánrů a tančí jimi podle vlastní rukou psaných pravidel. „Prismatica“ je jedinečná záležitost, která nenechá člověka v klidu. Je provokativní, chytlavá a neúprosná. Silné melodie hitového potenciálu, které se kapele podařilo pro desku naspat, zůstávají v hlavě po celý den.

Na desce je znát i nová kytarová posila Mario Del Rio Escobedo (ERSZEBETH, THE DARKSTAR CALLING), z níž v na nové studiovce čiší nový příval energie, který dává kapele to správné nakopnutí. Mario do sestavy perfektně zapadá a jeho kreativní duše se do desky nepopiratelně promítla. Už dříve se recenzenti u nahrávek kapely ALIA TEMPORA potýkali s problematickým žánrovým zařazením a často sahali po nečekaných termínech, s vydáním třetí desky už ale skutečně můžeme hovořit o vytváření nového mainstreamu.