SALAMANDRA natočila na Masters of Rock klip „Set the Fire“

Videoklip je ke skladbě z nejnovějšího alba "Opus Bohemica", které nejen vyšlo na CD, ale také na vinylových deskách, což nelze přehlédnout ani v tomto poutavém videoklipu. “Opus Bohemica" představuje SALAMANDRU v novém světle, neboť kapela z Ostravy prošla výrazným omlazením. Z původního sextetu zůstala pouze dvojice skladatel a kytarista Pavel Slíva a klávesistka Hanka Šlachtová.

Její klávesy dodávají hudbě symfonickou hloubku, která se elegantně prolíná bez toho, aby narušovala celkový zvuk. Hlavním znakem kapely zůstává melodie, a to díky novému vokalistovi Tomáši Hradilovi (ex-TREZOR). Jeho hlas je určujícím prvkem, díky jehož síle se dokáže pohybovat v precizně stanovených mezích. Tím zajišťuje, že kapela stoupá vzhůru, občas podpořena sborem, aniž by překročila hranice vkusu.


Videoklip však není jediným překvapením od kapely. Tento rok oslaví SALAMANDRA své čtvrtstoletí existence. Velký koncert k tomuto významnému jubileu se naplánuje na 28. října 2023 v jejich rodném městě Ostrava. Současně s tím kapela slavnostně otevře dveře nově zrekonstruovaného klubu Barrák na jeho novém místě. Tato událost nebude pouhým vystoupením, nýbrž opravdovou narozeninovou oslavou. Na akci nebudou chybět ani bývalí členové kapely, hosté a gratulanti.

SALAMANDRA, kapela známá svými konceptuálními díly, vznikla v roce 1998 a po celou svou historii ji vedl zakládající člen a kytarista Pavel Slíva. Kapela má za sebou už sedm studiových alb a pravidelně se objevuje na nejvýznamnějších domácích festivalech věnovaných žánrům hard & heavy (Masters of Rock, Metalfest, Basinfirefest a další). Kromě toho má za sebou i účinkování jako předkapela před největšími světovými jmény, například IRON MAIDEN. Navzdory své srozumitelné a chytlavé melodice se SALAMANDRA neztrácí v jednoduchosti. Po téměř čtvrt století stále udržuje mimořádně vysokou úroveň své tvorby, což dokazuje album "Opus Bohemica". Nutno podotknout, že tato kvalita není samozřejmostí.


Členové:
Hana Šlachtová - klávesy
Tomáš Hradil - zpěv
Pavel Slíva - kytara
Patrik Hrnčíř - baskytara
Jiří Gadula - bicí
Pavel Novotný - kytara