FOREST JUMP ve Zlínském deníku

Pepa Michálek - dříve pro Luhačovice náplava, dnes signifikantní postavou města. A to hned pro dvě skupiny obyvatel: pro nás příznivce tvrdé hudby a z druhé strany pro návštěvníky města, kteří hledají, kde složit hlavu (nevylučuje se, že v jedné osobě). Zlínský kraj si jeho důležitost pro kulturu i cestovní ruch dobře uvědomuje a vydává rozhovor.

 

FORREST JUMP letos vydali novou desku „Vrtochy“ mísící v sobě pověstnou směsici alternativy, nu-hardcore, post-grunge a crossoveru. Kapela na novince hudebně roste a ruku k dílu přikládá i  Honza Toužimský (ARAKAIN). Nejen deska ale i vystoupení na festivalu Masters of Rock vzbudilo zájem novinářů v moravské slivovicové metropoli. Část rozhovoru s frontmanem Forrestů Pepou Michálkem nejen o tom, jaké to je skloubit ředitelování s frontmanováním si můžete přečíst na stránkách deníku:

 

https://zlinsky.denik.cz/kultura_region/rano-reditel-vecer-rocker-josef-michalek-s-kapelou-brazdi-podia-uz-pres-20-let-2.html

 

Pepa se v rozhovoru rozpovídal o svých osobních pohnutkách, které jej dovedly až do jeho aktuálního místa bydliště, ale taky o aktuální desce, vysvětluje i její název:Původní význam slova Vrtochy (brikole) byl v popisu chování koně, který se vzpírá svému pánovi. A to je vlastně, dle mého, i podstatou rokenrolu – nenechat si stále něco diktovat. A když jsem se o nápadu nazvat album Vrtochy bavil s Davidem Kranzem, přišel s nápadem na grafické zpracování a zároveň obraz na obal namaloval. Obraz samotný jsme potom vydražili a částku věnovali na dobrou věc. Všichni prostě máme své vrtochy.

 

CD samotné obsahuje deset autorských skladeb, které doplňuje poslední v pořadí – cover písně „Zafúkané“ legendárních FLERET:Jde o jednu z mých nejoblíbenějších písní ever“, popisuje okolnosti vzniku kytarista a autor aranží Michal Stochleba a dodává: Pepa mě oslovil s návrhem na tvorbu naší aranže tohoto songu a ve finále jsme byli šťastní, že se líbila nejenom nám, ale taky fanouškům a klukům z FLERETu“.