Oslavte s ARAWN svátek Samhain

 

Thrasheři ARAWN oslaví svátek Samhain vydáním nového videoklipu „Veď naše lodě“ ve spolupráci se zpěvačkou Dahlien. Na skladbě se pro kapelu objeví hned několik poprvé.

Merch ARAWN seženeš tady

Klip vychází záměrně 31. 10., kdy se datuje svátek Samhain - pohanský svátek, který je dle Keltů začátkem nového roku. Byl vnímán také jako doba, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. Svátek je spjatý s bohem podsvětí, Arawnem, převozníkem.

ARAWN si vždy zakládali na českém projevu, tentokrát však na chvíli vybočují: „Česky dál zpíváme, nikam se neuhýbá. Jen intro je vlastně Staronorština. Je to báseň z 9. století, kterou jsme zhudebnili. Letmý překlad je vlastně ‚Ach synku, synku orali jsi,‘ jen ze Skandinávie. Tudíž: ‚Má máma říkala, postav loď, dobij zem a zabij spoustu mužů,‘ ve volném překladu,“ doplňuje Zakk.

Další premiéra, kterou si ARAWN na této skladbě odbudou, je Ďurův čistý vokál, který skladbu obohacuje. Na pomoc si kluci přizvali i zpěvačku Dahlien: „Přišel nápad to nějak obohatit. Napadla nás Dahlien (Daniela Neumanová), ta krom čistých partů nakonec nahrála ještě další dvě sloky ve skladbě, což se ukázalo, jako velice podařená ozdoba. Střídají se vokalisté jak hlasově, tak v záběrech, protože si dala Dahlien tu práci, a svoje party nahrála taky zmalovaná v lese. Potěšilo nás, že nám po natáčení řekla, že se toho ráda zúčastnila. Člověk to musí dělat hlavně z toho popudu, že ho to baví a že chce za sebou vidět něco podařeného. Ve výsledku díky Zakkovi je z původního lyric videa celkem zajímavý plnohodnotný klip s textem,“ vysvětluje Ďura.