Dravá thrashová krev REFORE bere příští rok útokem

Thrash metalová mladá krev z Valašska to vezme v příštím roce útokem. Zásadní novinkou v jejich táboře je bezesporu nové album „Illusion of Existence“. Druhá deska je o poznání tvrdší a naštvanější, důkazem budiž nejnovější singl z desky „Eternal Pain“. Deska „Illusion of Existence“ se opět potýká s nihilistickými tématy úpadku kultivované společnosti a zaslepením nejbystřejších myslí. Nejnovější singl - válečná vypalovačka „Eternal Pain“ není výjimkou: „Skladba je obecně o válečném tématu, možná je to trochu klišé. Ale je to, bohužel, stále aktuální věc. Ve válkách umírají nevinní lidé a vždy to končí smutkem v rodinách pěšáků, ať jsou na straně poražených nebo vítězů,“ komentuje zpěvák Fera text skladby.

Předobjednávky zde

Předobjednávky desky „Illusion of Existence“ jsou již spuštěny na Sparkshopu a to jak ve formátu CD a vinyl, tak na MC, které opět rostou na popularitě. Předešlá nahrávka REFORE je ve formátu MC beznadějně vyprodaná již měsíce. K dispozici jsou i předobjednávky triček s grafikou desky „Illusion of Existence“. Kapela k desce natočila i svůj historicky první živý videoklip, který zachytila na vlastním fesťáku, v klipu ukazují syrovost svého koncertního vystoupení: „Živé hraní je to, co nás baví a žene kupředu. Už nějakým rokem doma pořádáme vlastní festival, který nově nese název Sounds of Chaos a ta fanouškovská kulisa je tam prostě skvělá. Zvěčnit ji je taky forma našeho poděkování všem zúčastněným a pozvánka na další ročníky pro ostatní,“ ozřejmuje okolnosti natáčení kytarista Fíša.

Nejbližší koncert kapely se chystá na 2. února, kdy zahrají v Brněnské zašívárně Kabinet Múz, spolu s nimi vystoupí MÖRGUUL, s nimiž mají REFORE bubeníka ve střídavé péči a BAHRATAL. Křest desky pak chystají na 17. února ve Valašských Klobukách na zimní verzi festivalu tentokrát pod hlavičkou Thrash nebo Běž.