Nelidská vražda patologa. Kult PATHOLOGIST znovu ožívá!

Přesně před 400 lety a jedním dnem skončil život velkého vědce, lékaře a prvního pitevníka v českých zemích Jana Jessenia. Člověk, který přinesl medicíně kardinální progres, byl 21. června 1621 ve jménu pochybného válčení s křížem v ruce brutálně popraven katem Janem Mydlářem.

Jessenius nejprve přišel o jazyk, následně byl dekapitován a rozčtvrcen. Bestiální poprava ve jménu tmářství ovšem nemohla smazat přínos, ze kterého čerpá věda dosud. A není sama, odkazem mistra Jana se před lety zabývaly také nemenší goregrindové legendy PATHOLOGIST, které nově naservírují své příběhy s vůní formaldehydu na remasterovaných vinylech a CD už tento podzim.

Zvuk vycíděných asfaltů „Putrefactive and Cadaverous Odes about Necroticism“ a „Grinding Opus of Forensic Medical Problems“ znovu obrazně přeleští skalpely dezinfekcí, aby se mohl chladný kov hladce projet ztuhlou tkání vyhaslých těl. Druhá fošna nyní chrlí ze svých vnitřností nevábný kal jménem „Cannibalistic Disfigurement“, jež chachaři opatřili morbidním a nevábným lyric videem. Sledování klipu s plným žaludkem, jen na vlastní nebezpečí!

Grindový přízrak z let devadesátých má nyní možnost ukojit po léta znějící prosby extrémních metalových labužníků. „Moc si vážíme tohoto neutuchajícího zájmu a jsme rádi, že naše hnijící tvorba stále oslovuje nové, ale i staré posluchače,“ chroptí utěšeně PATHOLOGIST, kteří vydají obě zásadní desky na LP a v digipacku skrze Smile Music 3. září 2021. Pro grindcorové gourmety jsou k dispozici i speciální trička!