NAVAR

FacebookJiný

Návrat řízného heavy po 20 letech

 
Pardubická heavymetalová kapela NAVAR byla aktivní prvních osm let nového milénia a nyní, ke 20. výročí od založení, její původní členové přichystali nové album „Návrat havranů“!

NAVAR jsou přímý předchůdce dnešních SEBASTIEN. Aktivní byli v letech 2001-2008 a krom prvních demáčů nahráli EP „Proti všem“ (2004) a album „1621“ (2005), které bylo pod labelem Leviathan Records distribuováno i do Japonska. Jenže ambice přerostly kapelu a její zakladatel zpěvák a kytarista Jiří Rain (později též Citron nebo Kreyson), kytarista Ondřej Pecina a bubeník Radek Rain se přejmenovali na dnešní SEBASTIEN.

Co do faktů, v NAVAR začínal také Julian Záhorovský (pozdější finalista 1. ročníku „Česko hledá SuperStar“) nebo Jan Bartoš, dnes člen Törr a Alkehol.

Když v roce 2021 uplynulo přesně 20 let od první studiové nahrávky kapely, členové NAVAR se domluvili, že toto výročí oslaví novým společným dílem. Využili k tomu archiv kapely a přidali i několik nových věcí, takže na novém albu „Návrat havranů“ naleznete to, co pro NAVAR kdysi bylo typické: charakteristické české texty (často historické tématiky), instrumentální zručnost, zapamatovatelné melodie a tvrdé kytary postavené na harmonické souhře dvou hráčů a výraznou rytmiku.

O mix a mastering nahrávky se postaral světoznámý německý kytarista a producent Roland Grapow (Masterplan, ex-Helloween).