REFORE

WebFacebookInstagramYoutubeJiný

Explozivní, výbušní, zničující… thrasheři REFORE jsou odjištěný granát!

REFORE jsou velkou nadějí tuzemského thrashe, která si šikovně bere z evropské i americké větve tohoto tradičního žánru. V koncertní aktivitě nepolevující kapela má za sebou úspěšný debut, jehož nástupce je již v plných přípravách.

Tato mladá kapela ze Zlínska vznikla v roce 2015 a ihned od začátku si silně oblíbila živé hraní, což ji v sehrání o tři roky později napomohlo vyhrát soutěž o nahrávání v GM Recording Studiu. Avšak až s nástupem nového bicmana a druhého kytaristy koncem roku 2018 se kvartet kytaristy a zpěváka Franty Tkadlece stává nezastavitelným, což v březnu 2021 potvrzuje debutovým albem „Built to Nothing“. To vyšlo na CD i MC a následovat je v dubnu 2023 bude i LP verze alba na naší značce.

Pokud jste REFORE neslyšeli, měli byste v kompaktním celku očekávat veskrze čistokrevný agresivní thrash nepostrádající pořádný atak, důraz a tah na branku, kde i přes velkou lásku ke Slayer nechybí cit pro chytlavost a melodiku, aniž by tím REFORE přicházeli o intenzitu a drive. Ačkoli jsou Valaši pevně ukotveni v thrashových základech a ostrou munici plní zabijáckými, přesně cílenými riffy, píší dobré a srozumitelné skladby, do nichž se občas vkrade akustická kytara či volnější pasáž s až heavy nádechem. Pokaždé ale skladby plní po okraj divokostí, kterou na uzdě drží a spolehlivě vede našláplá rytmika.

REFORE jsou stylově jasně orientovaní a „stará hudba“ pod jejich prsty získává živelnost a nový lesk. REFORE mají vizi.