PATHOLOGIST

Jiný

Pionýři extrémního metalového soundu vzešli z hlubin moravskoslezské metropole v roce 1989. Brzy se zařadili do rašícího podhoubí deathmetalového hnutí, které rezonovalo nejen tehdejším Československem, ale celým světem tvrdé hudby vůbec.

PATHOLOGIST od počátků udivovali svou poctivostí, se kterou přistupovali nejen ke své identitě, ale také ke svérázné lyrice spojené s neutěšeným světem piteven. Brzy si získali početnou tlupu následovatelů, kterou blažila nekonečná výstřednost unikátního hudebního materiálu v režii PATHOLOGIST. Demo snímek „Sexual Cadaveric Mysophilia“ následovalo první studiové album „Putrefactive and Cadaverous Odes About Necroticism“, které přineslo grindové šílenství v duchu mistrů CARCASS či NAPALM DEATH.

Napumpovaní úspěchem jedničky pustili se pánové do tvorby druhé, a prozatím také poslední desky „Grinding Opus of Forensic Medical Problems“, která přinesla příklon k surovějšímu death metalu. Na plánovaný třetí opus již nedošlo, zůstal jen status undergroundových hrdinů, kteří svým zmizením ze scény utvořili nesmrtelný kult.

V roce 2021 se PATHOLOGIST vrací se zvukem, který byl láskyplně ošetřen, aby mohl znovu drtit zvukovody posluchačů skrze obě legendární alba.

Sestava:
Martin „Cyklo“ Cvilink – vokál
Daniel „Hary“ Harok – kytara
Tom K. Miller – baskytara
Stanislav „Stanley“ Mazur – bicí